Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hakimlik Savcılık yazılı ve mülakat sınavı hakkında dikkat edilmesi gerekenler
Yazar Konu
siirvehikaye
Ziyaretçi

 
Yorum: #1
Hakimlik Savcılık yazılı ve mülakat sınavı hakkında dikkat edilmesi gerekenler
Hakimlik savcılık mülakatı nasıl oluyor ? Savcılık mülakatı nasıl oluyor? Hakimlik savcılık mülakatı. Hakimlik mülakatı takım elbise. Mülakatta nelere dikkat edilmesi gerekir, mülakatta nelere dikkat etmek gerekir? Mülakatta ne giyilir? İşte yanıtı.

2008 yılından beri 10’dan fazla olmak üzere 2 yazılı, 2 mülakat sınavına girmiş ve mesleğe kabul edilmiş bir fert olarak söyleyebileceğim; mevzu anlatımlı ve ayrıntılı bir kitaptan bolca bol yeniden yapmanızda fayda var. Hakimlik mülakatı nı bu konu altından tartışabilirsiniz. Tabi anlamadığınız konularda sual çözmelisiniz. Ben şahsen anlamadığım konularda soru çözmekle birlikte tecim Hukuku alanında da konunun soyut olması sebebiyle bol bol sual çözdüm. Girmiş olduğum son sınavlardan; avukatlıktan geçiş adli yargı sınavından 90, mezun adliden 88, idariden 78 puan aldım. Bunlardan idari mülakatı kazanarak sorunğe başlamış bulunmaktayım. Yazılı imtihan kaynağı olarak tavsiye edebileceğim bir kitap yok. Fakat mevzu anlatımlı ve ayrıntılı bir kitap olmasında yarar var. Eğer bu şartlara haiz bir kitabından çalışıyorsanız o kitabı bırakmak yerine meydana gelen değişimleri internetten indirerek çalışmakta olduğunuz kitaba adapte edebilirsiniz. Yazılı sınav hakkında söyleyebileceğim son şey şu; her ne kadar 70 baraj puanı kalkmış olsa da yazılı sınav puanı mülakat ortalamasınıda etkileyeceğinden, yazılı sınavdan ne kadar yüksek puan alırsanız mülakatı geçme şansınız da o kadar artar.


Mülakat aşamasına erişince, ilk mülakat için konuşuyorum, heyecanlanmak çok normal. Fakat dışarıdan söylendiği gibide değil. Bu konuda kaygı etmeyin. Mülakat salonundan içeri girince, koltuğa oturunca hiç heyecan kalmıyor. Bu yüzden coşku yapmamıza gerek yok. İçerde genelde kendinizi tanıtmanız istemiyor. Örneğin kaç senesinde doğdunuz, üniversite öğrenimini nerede bitirdiniz. Anne baba ne iş yapıyor, kaç kardeşsiniz, kardeşleriniz ne iş yapıyor v.B. şeklinde. Bunları kendiniz de sorulmadan anlatabilirsiniz. Mülakat aşaması genelde söyleşi havası içinde geçtiği için aslına bakarsan heyecan falan kalmıyor. Sohbet esnasında bir iki hukuk sual soruyorlar, bir bakıyorsunuz mülakat bitmiş. Çalışma sistemine ulaşınca; kesinlikle çalışmanızı tavsiye ederim. Daha önceki mülakatlarda çıkmış olan soruları içeren kitaplara çalışabilirsiniz ve daha önemlisi gireceğiniz mülakata sizden önce girmiş adaylara ne sorulduğunu öğrenme çalışın. Bu soruları toplumsal medyadan takip edebilirsiniz. Tabi bu platformdanda mülakata girecek arkadaşlara faydası olması açısından paylaşabilirsiniz. Doğal olarak yine mülakatta aynı suali soracaklar diye bir kural yok. Fakat yine de mülakatta sorulan sorular hakkında öngörü sahibi olmuş olursunuz. Evvelce söyleyelim hakimlik mülakatında takım elbise şarttır. Savcılık mülakatında takım elbise şarttır. Ne giyeceğiniz konusuna ulaşınca genelde adam adaylar için siyah takım elbise, beyaz gömlek, kırmızı kravat, siyah bağcıklı ayakkabı, hanımefendi adaylar için koyu renkte elbise, siyah olabilir tavsiye edilir. Hem adam hem kadın adaylar için hem ayakkabılar hem koyu renkli elbiseler mat olmalıdır.

KAYNAK: https://www.adaletinsesi.com/hakimlik-sa...erekenler/
(Bu konu en son: 25.09.2017 Tarihinde, Saat: 03:10 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Admin.)
10.01.2017 13:48
Alıntı ile Cevapla
Admin Çevrimdışı
Adalet Personeli
******
Admin Grubu

Yorum Sayısı: 56
Üyelik Tarihi: 06.01.2017
Yorum: #2
Cvp: Hakimlik Savcılık yazılı ve mülakat sınavı hakkında dikkat edilmesi gerekenler
Hakimlik ve savcılık mülakatı, dikkat edilmesi gerekenler, giyim tarzı, ne giyileceği ve mülakat soruları ile ilgili herşeyi yazmışsınız. Teşekkür ederim.
(Bu konu en son: 25.09.2017 Tarihinde, Saat: 03:09 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Admin.)
23.09.2017 00:55
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla